Lidhje

Botërori 2010: Meksika fiton 2:0 ndeshjen me ekipin e Francës

  • Zëri Amerikës

Meksika fiton 2:0 ndeshjen me ekipin e Francës

Nga ndeshjet e paradite, ndeshja mes Greqisë dhe Nigerisë përfundoi me rezultatin 2 me 1 për Greqinë.

Argjentina fitoi ndeshjen me Korenë e Jugut, me rezultatin 4-1, që në fakt i siguroi Argjentinës një vend në fazën finale të botërorit. Lojtari Gonzalo Higuan shënoi tre gola, rasti i parë për një lojtar që nga viti 2002, duke e vënë lojtarin e Real Madridit në krye të tabelës së golëshënuesve. Argjentina udhëheq grupin B me 6 pikë të shënuara.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG