Lidhje

Del në kinema filmi “Argo”


Argo, është filmi që po shfaqet sëfundmi në kinematë amerikane. Filmi, me regji të aktorit fitues të çmimit Oscar, Ben Affleck, tregon historinë e ish agjentit të CIA-s, Antonio Mendez dhe planit të tij tejet të rrezikshëm për të liruar 6 diplomatë amerikanë që fshiheshin në Teheran gjatë krizës së pengjeve të vitit 1979. Në këtë film, Mendez dhe skuadra e tij janë në garë me kohën për të sjellë të gjallë në atdhe 6 amerikanët e fshehur në kryeqytetin e Iranit.

XS
SM
MD
LG