Lidhje

Lidhja e arkeologjisë me turizmin në Shqipëri


Arkelogjia, krahas misioneve shkencore, mbështet edhe sektorin turistik. Këtë vit Instituti i Arkeologjisë ka mbështetur 12 projekte, ndër të cilat pesë në zonën e Gjirokastrës dhe të Sarandës.

Lidhja e arkeologjisë me turizmin në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG