Lidhje

Mal i Zi: Arsimi shqip ndihmohet nga Kosova


Ministria e Arsimit e Kosovës po ndihmon arsimin në gjuhën shqipe në Mal të Zi. Në këtë kuadër Ministria dhuroi libra për nxënësit dhe mësuesit shqiptarë, duke krijuar mundësinë që për herë të parë në shkollat në gjuhën shqipe në Mal të Zi të mësohet me tekste të njëjta si bashkëmoshatarët e tyre në Kosovë dhe në Shqipëri.

Kosova ndihmon për arsimin shqip në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG