Lidhje

12 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

  • Leonat Shehu

12 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Kosova shënon sot dymbëdhjetë vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s që i dhanë fund luftës së viteve 1998 - 1999. Udhëheqësit politikë të vendit përgëzuan qytetarët e Kosovës dhe trupat e NATO-s duke e vlerësuar 12 qershorin si një nga datat më të rëndësishme në historinë e vendit. Në përvjetorin e dymbëdhjetë të hyrjes së NATO-s në Kosovë, Aleanca ka në terren një numër shumë të reduktuar trupash, rreth 5 mijë e 500, shenjë kjo e përmirësimit të gjendjes së sigurisë në vend.

XS
SM
MD
LG