Lidhje

13 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe


13 vjet më parë, më 24 mars 1999, NATO-ja filloi fushatën e bombardimeve kundër forcave serbe, e cila i dha fund luftës gati dyvjeçare në Kosovë. Institucionet dhe qytetarët e Kosovës e vlerësojnë këtë ditë si një ngjarje më rëndësi vendimtare për historinë e vendit i cili katër vjet më parë shpalli pavarësinë, duke nxitur reagimin e zemëruar të Beogradit dhe serbëve lokalë.

XS
SM
MD
LG