Lidhje

Ashton: Serbia e Kosova të zbatojnë marrëveshjen

  • Leonat Shehu

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, tha sot në Prishtinë se pret që Kosova dhe Serbia të çojnë përpara procesin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Zonja Ashton e cila shkoi në Prishtinë nga Beogradi ku kishte qëndruar të martën, paralajmëroi vazhdimin e bisedimeve ndërmjet të dyja palëve në funksion të zbatimit të marrëveshjes nga e cila varet përparimi i të dyja vendeve drejt integrimeve evropiane.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG