Lidhje

Botimi i veprës së plotë të At Zef Pllumbit


Provinca françeskane në Shqipëri ka përgatitur botimin e veprës së plotë të At Zef Pllumit, e cila do të promovohet në shtator, me rastin e 10 vjetorit të ndarjes së tij nga jeta.

Françeskani At Zef Pllumi vuajti 23 vite të jetës së tij në burgjet dhe kampet e diktaturës komuniste dhe, vitet e fundit të jetës, botoi veprën e tij më të rëndësishme "Rrno vetëm për me tregue", një dëshmi e persekucionit komunist në Shqipëri.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me patër Viktor Demaj, i cili punoi për mbledhjen dhe botimin e veprës së At Zef Plumit:

Botimi i veprës së plotë të At Zef Pllumbit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG