Lidhje

Avioni izraelit vret dy palestinezë në Rripin e Gazës


Avioni izraelit vret dy palestinezë në Rripin e Gazës
Avioni izraelit vret dy palestinezë në Rripin e Gazës

Në Rripin e Gazës, sipas burimeve spitalore, u vranë sot dy palestinezë nga një avion luftarak izraelit, pas një jave me tensione dhe dhunë në kufi.

Ushtria izraelite nuk e konfirmoi menjëherë njoftimin. Militantët palestinezë, përfshi drejtuesit nga Hamasi të Gazës, thanë dje se ata do t’i ndalojnë sulmet, në se edhe Izraeli e bën një gjë të tillë.

Por kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu tha më parë se qeveria e tij është gati të përdorë forcën për të ndalur sulmet me raketë nga Gaza.

XS
SM
MD
LG