Lidhje

Banka Botërore, 485 milionë dollarë ndihma Brazilit pas përmbytjeve

  • Zëri Amerikës

Banka Botërore, 485 milionë dollarë ndihma Brazilit pas përmbytjeve

Banka Botërore thotë se po përgatitet t’i japë Brazilit 485 milionë dollarë ndihma pas përmbytjeve dhe rrëshqitjes së dheut që shkatërruan disa pjesë të vendit.

Zyrtarët e bankës thanë se shpresojnë të miratojnë këstin e parë gjatë javëve në vazhdim.

Ndërkohë numri i vdekjeve nga katastrofa është tani më shumë se 700. Ekipet e shpëtimit përfshirë helikopterë ushtarakë, vazhdojnë operacionet.

XS
SM
MD
LG