Lidhje

Problematikat me të cilat përballet bashkia Pukë


Puka është një nga bashkitë e vogla në Veri të Shqipërisë, e cila përballet me vështirësi dhe probleme në drejtim të papunësisë, strehimit dhe infrastrukturës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kryetari i bashkisë Gjon Gjonaj, thotë se projektet që po realizohen kohët e fundit synojnë jo vetëm lehtësimin e këtyre problemeve, por edhe nxitjen e investitorëve për të investuar në Pukë.

Problematikat në bashkinë e Pukës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG