Lidhje

BE ndihmon bujqësinë në Gjirokastër


BE ndihmon bujqësinë në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
Dy projekte të Bashkimit Europian synojnë të përmirësojnë në Qarkun e Gjirokastrës sektorin bujqësor dhe atë të ushqimit. Drejtuesit vendorë thonë se pritet të rritet kontrolli për cilësinë e ushqimeve që hyjnë nga importi ndërkohë që me financimin tjetër, grantet të vogla u vijnë në ndihmë fermave të vogla bujqësore dhe blektorale.

BE ndihmon bujqësinë në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00
XS
SM
MD
LG