Lidhje

Serbia dhe integrimi në BE


Vucic dhe antaresimi ne BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Vucic dhe antaresimi ne BE

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të mërkurën se shpreson që deri në tetor të hapen kapitujt e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, të cilat varen nga normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën. Ai i bëri këto komente pak kohë para se të shkonte për një vizitë në Luginën e Preshevës, një zonë e banuar me shumicë shqiptare në jug të Serbisë.

Vucic dhe antaresimi ne BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG