Lidhje

Berisha kritikon Spahiun, Topin. Spahiu: Akuzat janë politike


Berisha kritikon Spahiun, Topin. Spahiu: Akuzat janë politike
Berisha kritikon Spahiun, Topin. Spahiu: Akuzat janë politike

Në Tiranë shumica e djathtë e kryeministrit Sali Berisha do të kërkojë shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu i vënë në krye të lëvizjes Kuqezi. Sipas kryeministrit zoti Spahiu së bashku me presidentin Bamir Topi kanë dhunuar institucionet për interesa politike.

Menjëherë pas deklaratave të kryeministrit ka reaguar nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu sipas të cilit akuzat janë politike dhe përbëjnë një tjetër goditje sipas tij, ndaj sistemit të Drejtësisë.

XS
SM
MD
LG