Lidhje

100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe


100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe u përkujtua në qytetin e Shkodrës me një ekspozitë të librave të fillimit të shekullit të kaluar, të botuara në gjuhën shqipe. Biblioteka e Komisisë Letrare Shqipe është e para bibliotekë publike në Shqipëri. Në vitin 1920 ajo iu dhurua shtetit shqiptar dhe shërbeu si bërthamë e Bibliotekës Kombëtare të ngritur në Tiranë.

100 vjetori i Bibliotekës së Komisisë Letrare Shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG