Lidhje

Analistët: Bisedimet Kosovë-Serbi në fazë të re


Të mërkurën, delegacionet e Kosovës dhe Serbisë të drejtuara nga presidentët dhe kryeministrat e dyja vendeve do të takohen sërish në Bruksel, për vazhdimin e takimit të mbajtur javën e kaluar. Shpeshtimi dhe përfshirja e presidentëve në këto takime, sipas analistëve në Kosovë, tregon për fillimin e një fazë të re negociuese, në një kohë të shtimit të kërkesave të faktorëve ndërkombëtarë për ndryshimin e gjendjes në rajonin e Ballkanit perëndimor.

Analistët: Fazë e re në bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

XS
SM
MD
LG