Lidhje

Sfidat e biznesit në Kosovë


Në Kosovë, përfaqësues të bizneseve thonë se gjatë tremujorit të dytë të këtij viti mjedisi i të bërit biznes është përkeqësuar në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, ndërsa shqetësim mbetet edhe rënia e pritshmërive që bizneset të rrisin punësimet. Gjatë prezantimit të rezultateve të një ankete lidhur me gjendjen dhe sfidat e bizneseve në Kosovë, u tha se bizneset përballen me shumë sfida që nga kreditë e larta e deri te rënia e fuqisë blerëse.

Biznesi në Kosovë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG