Lidhje

“Gjuetarët” e dyqaneve, në radhë për çmime të ulta


Amerikanët janë rreshtuar brenda dhe jashtë dyqaneve ditën shënon tradicionalisht fillimin e sezonit blerjeve me rastin e festës Krishtlindjeve, njohur ndryshe dhe "si e premtja e zezë".

Megjithëse popullariteti i blerjeve internet vazhdon rritet, disa blerës thonë se vajtja një dyqan zbukuruar për Krishtlindje, me etiketa çmimesh tregojnë mundësi për kursim madh, është një përvojë nuk do donin ta humbisnin.

Shitësit me pakicë shpresojnë joshja për artikuj njohur si pajisje elektronike dhe veshje, do t'i ndihmojë ata arrijnë parashikimet për fitime përpara përfundimit vitit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG