Lidhje

Bler: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

  • Leonat Shehu
  • Prishtinë

Bler: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Ish kryeministri britanik, Tony Blair tha sot në Prishtinë se pavarësia e Kosovës ishte një veprim i drejt dhe ajo është e pakthyeshme. Ai u bëri thirrje autoriteteve të vendit që të ndërtojnë institucione demokratike dhe të shtojnë përpjekjet në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar. Ish Kryeministri Blair u prit sot nga mijëra njerëz nëqendër të Prishtinës. Zotit Blair ju dha Medalja e Artë e Lirisë nga presidenti i Kosovës dhe është nderuar me titullin "Doktor nderi i Universitetit të Prishtinës".

XS
SM
MD
LG