Lidhje

Klima e biznesit në Kosovë


Klima e biznesit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Në Kosovë, përfaqësuesit e bizneseve thonë se mjedisi i vështirë për të bërë biznes ka bërë që gjatë katër viteve të fundit të mbyllen më shumë se 15 mijë biznese. Ata thonë se politikat e rënda fiskale, korrupsioni i lartë dhe mungesa e mbështetjes institucionale, janë disa nga faktorët që ka ndikuar në mbylljen e këtyre bizneseve. Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar marrjen e masave të ndryshme për të mbështetur ekonominë e Kosovës, e cila po përballet me vështirësi viteve të fundit.

Klima e biznesit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG