Lidhje

Kujdesi për të sëmurët me kancer në Kosovë


Masa për parandalimin e kancerit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Në Kosovë, onkologët thonë se vetëm gjatë vitit 2015 janë regjistruar rreth 800 raste të reja të të sëmurëve me kancer që janë trajtuar në institucione, por, nuk dihet numri i saktë i të gjitha atyre që vuajnë nga kjo sëmundje. Autoritetet thonë se një rëndësi e veçantë po i kushtohet programeve për parandalimin dhe zbulimin e hershëm të rasteve të kancerit.

Masa për parandalimin e kancerit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

XS
SM
MD
LG