Lidhje

Protestë në Sharlotë, qindra pjesëmarrës


Qindra njerëz u mblodhën të shtunën pasdite në Sharlotë, të Karolinës së Veriut, për të protestuar për incidentin e së martës, kur policia vrau me armë zjarri afrikano-amerikanin 43-vjeçar Keith Scott.

Protestuesit ishin mbledhur në një park, pranë ndërtesës të policisë së qytetit.

Zyrtartë të qytetit, drejtues të komunitetit dhe përfaqësues të kishës kishin planifikuar më parë një miting për në orën 7 të mbrëmjes tek qendra e zyrave të qeverisë së Sharlotës, Mecklenberg.

Protesta e banorëve pritet të vazhdojë.

XS
SM
MD
LG