Lidhje

Shpërthimet në Kinë

Më shumë se 12 orë pasi një shpërthim masiv tronditi portin Tianjin të Kinës verilindore, duke vrarë të paktën 44 persona dhe duke plagosur qindra të tjerë, zjarrfikësit janë ende duke u ndeshur me flakët ndërsa banorët enden nëpër lagjet që i ngjanin një zone lufte.
Shih më tepër

Charred remains of a warehouse and what were new cars after an explosion at a warehouse in northeastern China's Tianjin municipality, Thursday, Aug. 13, 2015.
1

Charred remains of a warehouse and what were new cars after an explosion at a warehouse in northeastern China's Tianjin municipality, Thursday, Aug. 13, 2015.

Vehicles are seen burning after blasts in the Binhai district of Tianjin, China, Aug. 13, 2015.
2

Vehicles are seen burning after blasts in the Binhai district of Tianjin, China, Aug. 13, 2015.

A social media image shows flames and smoke from an explosion rising into the night sky in Tianjin, Aug. 13, 2015.
3

A social media image shows flames and smoke from an explosion rising into the night sky in Tianjin, Aug. 13, 2015.

A man checks his mobile phone near shipping containers that were overturned by the force of two huge explosions in the Binhai district of Tianjin, Aug. 13, 2015.
4

A man checks his mobile phone near shipping containers that were overturned by the force of two huge explosions in the Binhai district of Tianjin, Aug. 13, 2015.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG