Lidhje

Krishtlindjet në Shkodër


Në Shkodër, festimet e Krishtlindjeve u festuan si çdo vit me shpresën për mbarësi. Gjatë meshës së mesnatës, autoritetet kishtare bënë thirrje që krahas festimeve, vëmendja e besimtarëve të drejtohet tek njerëzit në nevojë, të varfërit, të sëmurët dhe familjet e përfshira në gjakmarrje.

XS
SM
MD
LG