Lidhje

Nderohen 40 martirë të pushkatuar nga komunizmi


Në Shkodër, famullia katolike e këtij qyteti zhvilloi një veprimtari me familjarët e 40 martirëve, të pushkatuar nga regjimi komunist për shkak të besimit të tyre fetar. Famullitari i Shkodrës, dom Artur Jaku vlerësoi qëndresën e martirëve dhe familjarëve të tyre. Ai tha se ky vit është i rëndësishëm për Shqipërinë pasi pritet që Papa Françesku ti shpallë ata Martirë të Kishës, duke i bërë të njohur në nivel botëror.

Famullia Shkodër përkujton 40 martirët
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

XS
SM
MD
LG