Lidhje

Greva në gjykatat e Kosovës dhe pasojat


Greva në gjykatat e Kosovës dhe pasojat
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Në Kosovë, gjykatat e vendit kanë hyrë në grevë me thirrjen për përmirësimin e kushteve të punës. Kjo grevë që ka filluar që nga tre marsi ka bërë që shumë seanca gjyqësore të anulohen, duke shkaktuar probleme në këtë sektor, i cili edhe ashtu përballet me shumë çështje të pazgjidhura.

XS
SM
MD
LG