Lidhje

COVID-19 mund të sjellë shpresë për rajonet e harruara të Spanjës


COVID-19 mund të sjellë shpresë për rajonet e harruara të Spanjës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Në Spanjë, vetëm dhjetë për qind e popullsisë jeton në zonat rurale, duke i bërë fshatrat spanjolle rajonet më pak të populluara të Evropës. Pandemia e Covid-19 dhe mundësia e shumë banorëve të qyteteve për të punuar nga distanca duket se po e ndryshojnë këtë prirje.

XS
SM
MD
LG