Lidhje

Analisti Aleksandër Dardeli mbi zgjedhjet në SHBA


Analisti Aleksander Dardeli mbi zgjedhjet presidenciale amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

Zgjedhjet presidenciale, pavarësisht rezultatit të tyre do të jenë historike. Për herë të parë një grua konkurron si kandidate kryesore përballë një kandidati pa përvojë politike. Por fushata e tanishme ka qënë edhe nga më polemizueset, e shoqëruar me komente që kanë qënë të pazakonta për politikën dhe zgjedhjet amerikane, si ato për votime të manipuluara, apo ato që janë parë si kërcënim për kandidatin tjetër, kur Trump i tha Hillary Clintonit, ti e ke vendin në burg, një fushatë tejet e acaruar të paktën në planin e retorikës. Zv/presidenti i organizatës IREX, Aleksandër Dardeli.Aleksandër, ofron përshtypjet e tij për fushatën, por edhe për procesin zgjedhor në përgjithësi.

Analisti Aleksander Dardeli mbi zgjedhjet presidenciale amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

XS
SM
MD
LG