Lidhje

Debat mbi ligjet për zbatimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi


Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë po diskutojnë për kuadrin ligjor të zbatimit të marrëveshjes së 19 prillit, për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Qeveria e Kosovës ka dërguar në Parlament projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes, por para se të hidhet ne debat, ajo do të japë shpjegime për ndryshimet në kuadrin ligjor dhe të kërkojë konsensus në shkallë të gjerë për disa çështje, siç është ligji për amnistinë që ka nxitur debate në vend.

Debate mbi zbatimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
XS
SM
MD
LG