Lidhje

Debati për arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi


Në Kosovë dhe në Serbi edhe këtë javë kanë vazhduar debatet rreth ideve për rrugët e arritjes së një marrëveshjeje normalizimi në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve. Presidenti Hashim Thaçi, thotë se në çdo marrëveshje me Serbinë duhet të përfshihet njohja reciproke dhe anëtarësimi në organizata ndërkombëtare, ndërsa presidenti serb Vuçiç thotë se është gati për të zgjidhur çështjen e Kosovës. Idetë e fundit kanë ngjallur reagime të ndryshme edhe në mesin e ndërkombëtarëve.

Debati për arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG