Lidhje

Kosovë: vazhdojnë debatet mbi ligjin për Trepçën


Në Prishtinë, autoritetet nënshkruan sot ligjin për Trepçën, ndërkohë që udhëheqësit e serbëve të Kosovës kanë ngrirë funksionet e tyre në institucionet e vendit. Edhe qeveria e Serbisë e ka kundërshtuar ligjin për Trepçën dhe ka bërë të ditur se nesër do të debatojë për këtë çështje. Që nga përfundimi i luftës, kjo çështje vazhdon të jetë temë debatesh edhe për shkak të pretendimeve të qeverisë serbe mbi Trepçën.

Kosovë: vazhdojnë debatet mbi ligjin për Trepçën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG