Lidhje

Dedebaba Edmond Brahimaj në Zërin e Amerikës

  • Ilir Ikonomi

Udhëheqësi i Kryegjyshatës Botërore bektashiane, Dedebaba Edmond Brahimaj, ishte në Uashington, i ftuar për të marrë pjesë në Iftarin që dha të mërkurën mbrëma Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Baba Mondi, siç njihet ai mes shqiptarëve, tha se marrëdhëniet e komunitetit bektashian me Shtetet e Bashkuara janë të shkëlqyera dhe kanë një histori të gjatë. Ai foli edhe për çështjen e dhunës ndaj grave dhe marrëdhëniet mes komuniteteve fetare në Shqipëri.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG