Lidhje

Dedebaba Edmond Brahimaj në Zërin e Amerikës


Udhëheqësi i Kryegjyshatës Botërore bektashiane, Dedebaba Edmond Brahimaj, ishte në Uashington, i ftuar për të marrë pjesë në Iftarin që dha të mërkurën mbrëma Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Baba Mondi, siç njihet ai mes shqiptarëve, tha se marrëdhëniet e komunitetit bektashian me Shtetet e Bashkuara janë të shkëlqyera dhe kanë një histori të gjatë. Ai foli edhe për çështjen e dhunës ndaj grave dhe marrëdhëniet mes komuniteteve fetare në Shqipëri.

Intervistë me Dedebaba Edmond Brahimaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:30 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG