Lidhje

Kosovë, raport i Institutit Demokratik


Në Kosovë, Instituti Demokratik tha se parlamenti ka dështuar të përmbushë punën e tij ndërsa kritikoi qeverinë për ndërhyrje në punën e parlamentit. Në një raport të këtij instituti thuhet se zhvillimet e fundit në parlament ishin të rënda dhe kanë rrezikuar funksionimin e shtetit. Qeveria dhe partitë opozitare vazhdojnë të kritikojnë njëra tjetrën për zhvillimet e fundit në Kosovë, e cila që nga shtatori po përballet me një krizë të rëndë politike.

ID, raport për Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG