Lidhje

SHBA, demokratët marrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve

Të enjten bëri betimi Kongreri i ri amerikan. Republikanët patën për dy vjet kontrollin e Shtëpisë së Bardhë, të Senatit dhe të Dhomës së Përfaqësuesve. Tani demokratët kanë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve.


Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG