Lidhje

Shtohen rastet e diabetit në Shqipëri


Shtohen rastet e diabetit tek fëmijët në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Në Shqipëri po shtohen çdo muaj rastet e fëmijëve me diabet. Sëmundja po përhapet me ritme të konsiderueshme edhe tek të rinjtë. Një shoqatë po përpiqet të tërheqë vëmendjen e publikut dhe të autoriteteve shëndetësore për rreziqet e kësaj sëmundje dhe nevojën e ngutshme për t'u përballur me të.

Shtohen rastet e diabetit tek fëmijët në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG