Lidhje

Kosova me diplomaci dixhitale


Në Kosovë, autoritetet vendase e ndërkombëtare thonë se forcimi i shtetësisë së Kosovës nënkupton përmbushje detyrash të brendshme dhe punë për shtimin e numrit të njohjeve të pavarësisë së saj. Këto komente u bënë gjatë promovimit të një protali për siç thuhet diplomaci dixhitale, që ka për qëllim lobimin në njohjen e shtetit të Kosovës në faqe të ndryshme të internetit nëpër botë. Zyrtarë vendas thonë se diplomacia dixhitale poashtu është orientuar në përmirësimin e imazhit të Kosovës dhe pranimin e saj në infrastrukturën e internetit në botë.

please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
Direct link
XS
SM
MD
LG