Lidhje

Ekspozita e Librit të Krishterë në Gjirokastër


Në Gjirokastër është hapur një ekspozitë e veçantë nga Kisha Orthodokse, për Librin e Krishterë. Nxënës dhe të rinj po i rikthehen leximeve fetare ndërkohë që pas periudhës së gjatë të komunizmit ende në Shqipëri ka pak botime. Klerikët thonë se qëllimi i ekspozitës është t`i njohë lexuesit me mjaft botime për fenë e krishterë që kanë dalë në dritë sidomos kohët e fundit.
Gjirokastër, ekspozita e Librit të Krishterë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
XS
SM
MD
LG