Lidhje

Ekspozitë fotografike mbi faunën shqiptare


Ekspozitë me pasuritë e faunës shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Artistë nga Kosova dhe Shqipëriahapën në Parkun Kombëtar të Divjakës një ekspozitë me fotografi të gjallesave të këtyre zonave. Sipas organizatorëvenjë ekspozitë e tillë hapet për herë të parë në Shqipëri dhe promovon faunën e trojeve shqiptare. Fotografët synojnë të tërheqin vëmendjen edhe për lloje të ndryshme shpendësh dhe kafshësh që rrezikojnë të zhduken dhe që janë fotografuar për herë të parë në Shqipëri dhe në Kosovë.

Ekspozitë me pasuritë e faunës shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG