Lidhje

Ekspozitë në Kosovë për Nënë Terezën


Në Kosovë, shoqata dhe institute nga Prishtina e Shkupi hapën të shtunën një ekspozitë me fotografi dhe dokumente për nder të 107 vjetorit të lindjes, 20 vjetorit të vdekjes dhe një vjetorit të shenjtërimit të Nënë Terezës. Ekspozita është pjesë e festës “Ditët e Nënë Terezës”, e cila do të zgjasë deri më 5 shtator, kur pritet të bëhet edhe shugurimi i katedralës “Shën Nënë Tereza”, në Prishtinë.

Ekspozitë për Nënë Terezën në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG