Lidhje

Ekspozitë për 106 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës


Shkup, shënohet 106 vjetori i lindjes së Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Historianë shqiptarë, shoqata dhe institute nga Shkupi, Tirana e Prishtina organizuan sot në Shkup, në 106 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, një ekspozitë me fotografi, letërkëmbime dhe dokumente të tjera që kanë të bëjnë me bamirësen e madhe. Në ekspozitë, mes tjerash janë paraqitur trungu familjar, çertifikata e saj e lindjes dhe një numër letrash të këmbyera.

Shkup, shënohet 106 vjetori i lindjes së Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

XS
SM
MD
LG