Lidhje

Ligjvënësi Eliot Engel viziton Maqedoninë


Ligjvënësi Eliot Engel viziton Maqedoninë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Ligjvënësi amerikan Eliot Engel dhe një delegacion i komunitetit shqiptaro-amerikan ndodhen për një vizitë në Shkup. Ata patën takime me drejtues politikë dhe me personalitete të tjera për t'u informuar mbi krizën aktuale në Maqedoni dhe gjendjen e shqiptarëve atje. Ligjvënësi Engel tha se shpreson që të gjendet shpejt një zgjidhje e krizës, sepse çdo vonesë do të vështirësonte ballafaqimin me problemet reale.

Ligjvënësi Eliot Engel viziton Maqedoninë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG