Lidhje

Emigracioni dhe rënia e numrit të studentëve


Emigracioni dhe rënia e numrit të studentëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Situata e vështirë ekonomike dhe pasiguria po nxisin largimin e një numri në rritje të banorëve nga rrethet veriore të Shqipërisë drejt emigracionit, apo brenda vendit. Kjo ka ndikuar edhe në pakësimin e numrit të nxënësve dhe studentëve. Rektori i Universitetit të Shkodrës, Adem Bekteshi, thotë se, për shkak të lëvizjes së popullatës, po vërehet një numër më i ulët i regjistrimeve në këtë universitet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG