Lidhje

Shqipëri, ndotja e vijës bregdetare


Vija bregdetare e Shqipërisë vazhdon të ndotet nga vërshimi i mbeturinave urbane, përmbytjet dhe derdhja e ujërave të zeza. Gjatë periudhës së vjeshtës dhe dimrit niveli i ndotjes është më i lartë, duke rrezikuar edhe vijën bregdetare të vendeve të rajonit.

Kjo ka nxitur Rrjetin e Informimit të BE-së në Shqipëri për të monitoruar situatën, në përpjekje për të ndërgjegjësuar institucionet dhe komunitetet lokale.

Shqipëri, ndotja e vijës bregdetare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG