Lidhje

Ereli: Edukimi, çelës i zhvillimit të shtetit


Zëvendës Ndihmësi i Parë i Sekretarit të Shtetit për Kulturën dhe Arsimin po viziton Prishtinën

Zëvendës ndihmësi i parë i Sekretarit të Shtetit për kulturë dhe arsim, Adam Ereli tha sot në Prishtinë se edukimi është çelës i zhvillimit të një shteti, ndërsa bëri thirrje për investim në ngritjen e kapaciteteve njerëzore si një rëndësi e madhe për të ardhmen e Kosovës.

Zoti Ereli po qëndron për një vizitë disa ditëshe në Kosovë, ku është takuar me zyrtarë të institucioneve dhe nxënës që ndjekin një projekt për mësimin e gjuhës angleze. Zoti Ereli tha se Amerika beson në dhënien e mundësive për njerëz të rinj, në mënyrë që bota në të ardhmen të jetë një vend më i mirë.


XS
SM
MD
LG