Lidhje

Në kujtim të shkrimtarit Esad Mekuli


Ne kujtim të Esat Mekulit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Ne kujtim të Esat Mekulit

Në Ulqin u shfaq premiera e filmit dokumentar të prodhimit malazez kushtuar shkrimtarit të njohur shqiptar në hapësirat e ish-jugosllavisë, Esad Mekulit. Filmin e punoj Televizioni Publik i Malit të Zi në gjuhën malazeze dhe në të u ringjallen kujtimet e një personaliteti të letrave shqipe, i cili ndikoi fuqishëm në afirmimin e kulturave shumëetnike në rajon.

Ne kujtim të Esat Mekulit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

XS
SM
MD
LG