Lidhje

Vëzhguesit e BE-së komentojnë për zgjedhjet në Kosovë


Vëzhguesit e Bashkimit Evropian thanë të martën se zgjedhjet e së dielës në Kosovë ishin konkurruese dhe të udhëhequra mirë, në pjesën më të madhe të Kosovës.

Ata thanë se të tilla nuk ishin edhe në zonat e banuara me shumicë serbe, ku sipas tyre, procesi u dëmtua nga kërcënimet dhe trysnitë ndaj kandidatëve dhe votuesve brenda komunitetit serb.

Mbi 33 mijë vëzhgues vendas e ndërkombëtarë ndoqën votimet e së dielës në Kosovë.

Vëzhguesit e BE-së për zgjedhjet e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG