Lidhje

Fermerët shqiptarë në vështirësi; nuk shiten prodhimet


Fermerët shqiptarë në vështirësi; nuk shiten prodhimet
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Në shumë zona në Shqipëri fermerët po vihen në vështirësi për shkak se prodhimi nuk gjen treg, si brenda dhe jashtë vendit. Disa qindra fermerë në zonën e Fierit, Beratit dhe Lushnjës që merren me prodhimin e domates kërkojnë mbrojtjen e prodhimit vendas.

XS
SM
MD
LG