Lidhje

Situata e zjarreve në veri të Shqipërisë

  • Pëllumb Sulo

Në Shqipëri situata për shkak të zjarreve vazhdon të jetë problematike, kryesisht në sipërfaqet pyjore. Të premten në të gjithe vendin ishin aktive 19 vatra zjarri. Per shuarjen e tyre janë angazhuar forcat zjarrëfikëse, ato të ushtrisë, si dhe avionë vendas dhe të huaj.

Në mesditë, përfaqësues të Ministrisë së Brendshme morën pjese në takimin e shtabit të emergjencave civile për prefekturën e Shkodrës. Ata theksuan nevojën për bashkërendim të përpjekjeve të të gjitha struturare shtetërore e komunitetet lokale për vënien nën kontroll të situatës.

Situata e zjarreve në veri të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG