Lidhje

Vazhdon gjendja e vështirë nga përmbytjet në Nënshkodër


Vazhdojnë përmnbytjet në zonën e Nënshkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Edhe të mërkurën vazhdoi përkeqësimi i situatës në zonën e Nënshkodrës dhe periferinë e qytetit ku, sipas zyrtarëve vendorë, janë përmbytur më shumë se 5 mijë hektarë tokë dhe rreth 500 banesa janë rrethuar nga uji. Komitetin e Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave vendosi sot intensifikimin e përpjekjeve për menazhimin e përmbytjeve, por pa shpallur gjendjen e emergjencës civile, ç'ka u vleresua nga Bashkia e Shkodrës si konfirmin i një qendrimi diskirminues që qeveria mban ndaj këtij qyteti. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Dajç.

Vazhdojnë përmnbytjet në zonën e Nënshkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG