Lidhje

Gratë kryefamiljare në vështirësi


Një grup grash kryefamiljare, nga komunat malore të Kastratit dhe Shkrelit në rrethin e Malësisë së Madhe, në përpjekje për të tërhequr vëmendjen mbi kushtet e vështira të kësaj shtrese në nevojë, hapën një ekspozitë me punimet e tyre artizanale, mbështetur në traditën popullore të Malësisë. Gratë kryefamiljare u mbështetën në punën e tyre nga dy komunat malore, shoqata ASA dhe Fondacioni Vodafon Albania.

Fondacioni Vodafon Albania
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
XS
SM
MD
LG